top of page

עיצוב פנים כפרי

רבים מאתנו מרגישים צורך עז להתחבר אל הטבע, גם כאשר נמצאים בבית, בין ארבע קירות. לא לכולנו יש את הזכות או את היכולת להתגורר במושב, כשביתנו מוקף בעצים או בצמחייה עבותה, ואנחנו מוצאים את עצמנו, למרות הרצון הרב, מתגוררים בעיר גדולה וצפופה, או בפריפריה שרחוקה, לעיתים, מהטבע עצמו או מתחושת המרחב הרצויה.

 

לא משנה היכן מתגוררים, יש לא מעט דרכים להשיג את האווירה הטבעית, הכפרית, שבה מעוניינים ולהכניס את אותו טבע קסום הבית. עיצוב בתים כפריים הוא השירות הנכון להיעזר בו, ולו כדי ליהנות ממרחב שלו, רגוע וגם נעים, מרחב שכולל את כל אותם אלמנטים שיאפשרו לנו לחוש קרובים יותר אל החוץ, שיוסיפו חמימות ביתית בתוך חללי הבית השונים, ולמעשה את כל מה שצריך כדי להפוך מבנה קודר, לעיתים, לכפרי יפהפה.

מהם מאפייניו של עיצוב פנים כפרי?

לעיצוב הכפרי כמה מאפיינים. נקודת המוצא היא שמדובר בסגנון, הבא לידי ביטוי בתצורות שונות, כשהרעיון הוא לתת ביטוי לחמימות וביתיות ולענות על מגוון של צרכים. עיצוב פנים כפרי יכלול בכל אחת מאותן תצורות שימוש בגוונים שהם טבעיים, חמימים ובהירים לרוב, שמכניסים אל המרחב הפרטי שלנו את הטבע ואת הביתיות.

 

כדי לעשות זאת יינתן דגש רב מאד לשימוש בחומרי גלם טבעיים, כמו עץ, שיבוא לידי ביטוי ברהיטים, למשל, באלמנטים הדקורטיביים שבחלל, ברצפת הפרקט אפילו ועוד. ייעשה שימוש בבדים העשויים מחומרים טבעיים כמו כותנה, ישולבו אבנים טבעיות בתוך הבית וגם בקירותיו החיצוניים ותחושת החמימות והביתיות תהיה ניכרת כמעט בכל פינה. ייבחרו גופי תאורה בעלי סגנון כפרי וייעשה ככל שניתן לנצל גם את התאורה הטבעית שבחלל, במקום לתת דגש רב כל כך לתאורה המלאכותית.

מתי ואיך אפשר לשלב עיצוב פנים כפרי?

עיצוב פנים כפרי מתאים לכל אלה המעוניינים, כאמור, לתת מקום לטבע, לכפריות, לתחושת הבית ולחמימות. בדרך כלל, עיצוב בית כפרי יהיה כזה המתייחס לכל חדריו וחלליו השונים ולא רק לחדר אחד.

 

כל זאת כדי ליצור הרמוניה נכונה ותחושה של זרימה בבית. יחד עם זאת, לעיתים ניתן יהיה לשלב עיצוב פנים בסגנון כפרי יחד עם סגנונות עיצוב נוספים, אם כי כאן יהיה מדובר באתגר של ממש כדי שלא ליצור פערים עיצוביים ותחושה של חוסר הרמוניה. 

 

לקוחות רבים בוחרים לפנות לשירותי עיצוב פנים כפרי כאשר הם בונים בית חדש ואחרים בוחרים להיעזר בו במקרה של שיפוץ הבית הקיים. שיפוץ של בית, למשל, הוא הזדמנות נפלאה לשדרג, לשפר וליצור מראה שונה לחלוטין מכפי שהיה קודם לכן.

 

זו גם הזדמנות להגשים פנטזיות וליהנות מבית מעוצב בדיוק כפי שרוצים. ואין כמו חדרים וחללים באותו מרחב פרטי שלנו שנותנים לנו את תחושת הבית והחמימות וכוללים שימוש באלמנטים שמבט אחד מהיר מזכירים לנו את הטבע ואת החוץ.

במה שונה עיצוב בתים כפריים מעיצוב בתים בסגנון קלאסי או מודרני?

ישנם, כאמור, סגנונות עיצוב שונים, כאשר עיצוב בתים כפריים שייך לרשימת סגנונות העיצוב המבוקשים, ביניהם עיצוב בסגנון קלאסי או מודרני, הנחשבים גם הם לפופולאריים מאד. לכל סגנון עיצובי כזה מאפיינים אחרים וכל אחד מהם עונה, בדרך כלל, גם על צרכים שונים.

 

בעוד שעיצוב פנים בסגנון כפרי כולל אלמנטים המדגישים את הטבע ואת החמימות, העיצוב המודרני, למשל, יהיה "קר" יותר ויכלול חומרי גלם בעלי מראה חדשני ופחות חמים, ביתי. בעוד שעיצוב פנים כפרי ישלב פתרונות תאורה המכניסים את התאורה הטבעית הצהובה יותר, עיצוב מודרני יכלול מגוון רחב של פתרונות תאורה בעלי מראה תעשייתי לעיתים ועם אור לבן מלאכותי יותר.

 

בחירת הצבעים בכל סגנון עיצוב שכזה תהיה שונה. למשל, בעיצוב הקלאסי הלבן הוא השולט וכך גם בעיצוב המודרני, שיכלול צבעים נוספים כמו שחור, אפור ואפילו אדום. בעיצוב הכפרי, לעומת זאת, הצבעים יהיו חמימים יותר, למשל, חום בהיר, גוונים שונים של צבעי אדמה, שמנת וגם בז'.

מה חשוב לקחת בחשבון לפני שמתחילים בהליך העיצוב?

רגע לפני שיוצאים לדרך ומתחילים בהליך העיצוב חשוב מאד להגדיר את הצרכים ולהבין גם את הסגנון האישי. עיצוב פנים כפרי, ומוצלח ככל שיהיה, אם לא יענה על הצרכים של דיירי הבית ולא יכלול את כל אותם פתרונות שלהם הם זקוקים הרי שיהיה פחות מתאים.

 

ולכן, מומלץ מאד להבין תחילה על אילו צרכים הוא נועד לענות, מהו אורח החיים המאפיין את דיירי הבית, מהם הגילאים שלהם, כמה זמן הם מבלים בבית או בחדרים השונים, האם הם נוהגים לארח לא מעט אנשים, האם הם אוהבים לבלות יחדיו בעיקר בסלון או באזורים המשותפים, האם אחד מבני הזוג עובד מהבית ועוד ועוד.

מעבר לכך, יש לזכור שצרכינו עם הזמן משתנים. חשוב מאד גם לחשוב על העתיד ולזכור שצורך מסוים כיום עשוי בעתיד להיות פחות רלוונטי. למשל, חדרי הילדים. אם בוחרים, במסגרת שירותי עיצוב פנים כפרי, על עיצוב חדרי הילדים באותו האופן, כדאי לבחור פתרונות שיכולים לעמוד לרשותם גם בשנים הבאות ולא רק בהווה. הדבר נכון גם לגבי חדרים אחרים בבית, כמו סלון ואפילו מטבח.

אילו יתרונות מציע העיצוב הכפרי?

לא בכדי נחשב עיצוב בית כפרי לשירות מבוקש ופופולארי בשנים האחרונות, ולמעשה, במבט לאחור, רואים כי הסגנון הכפרי ליווה אותנו לא מעט שנים ונדמה כי תמיד היה כאן. אחד היתרונות הבולטים של עיצוב בתים כפריים הוא ניצול משאבי הטבע הקיימים ושילובם בחלל הפרטי. גם דירה בתוך העיר הגדולה והסואנת יכולה להפוך לקסם של ממש ולהיות חמימה ונפלאה, בדיוק כמו בית ביער. הכול, תודות לשילובם של אלמנטים טבעיים בחלל וליצירת הרמוניה נכונה בין כולם.

 

יתרון נוסף הוא הגמישות העיצובית. העיצוב הכפרי הוא זורם, הרמוני ופחות נוקשה מסגנונות עיצוביים אחרים והדבר ניכר בכל פינה בבית. ההרמוניה הזו היא זו שיוצרת, בסופו של דבר, את החמימות המתבקשת, את תחושת הבית ואת האווירה החמימה יותר. יחד עם זאת, עיצוב כפרי כיום לוקח בחשבון גם את הפתרונות המודרניים יותר, את הצורך במתן מענה מדויק למגוון של צרכים, והוא משלב אותם בבית כך שיעמדו נכון לרשותם של הדיירים.

מי מציע שירותי עיצוב בתים כפריים?

עיצוב בית, ועל אחת כמה וכמה בסגנון כפרי, הוא משימה לא קלה, המצריכה התייחסות לפרמטרים רבים. כמו בתחומים אחרים, גם כאן נדרש סיוע של בעל מקצוע מנוסה ומקצועי לטובת המשימה כדי שיוכל להוציא אל הפועל רעיונות עיצוביים שונים.

 

כאשר זקוקים לשירותי עיצוב בתים כפריים יש לפנות למעצבת או מעצב בעלי הכשרה רלוונטית, ניסיון וגם עם רמת מקצועיות גבוהה. מעצבים כאלה יידעו להבין את הצרכים, לאסוף את כל הנתונים הנדרשים ולהגיע לתוצאה הרצויה, הלא היא בית מסוגנן ומעוצב כהלכה. בית המשלב בין פתרונות פונקציונאליים, שנכונים לו לבין סטייל עיצובי כפרי בלתי רגיל.

משפצים או בונים בית וחדש ומחוברים מאד לסגנון העיצוב הכפרי? מעוניינים להפך את הבית שלכם למסוגנן ויפה עוד יותר באמצעות שירותי עיצוב פנים כפרי? רעות וינטר, מעצבת פנים עם התמחות בעיצוב פנים ללקוחות פרטיים, היא המקום הנכון לפנות אליו. לפרטים אודות שירותיה, צרו קשר בטלפון 052-8352572

bottom of page