top of page

עיצוב פנים יוקרתי

בנייה או שיפוץ של בית הם תהליכים מורכבים, העשויים פעמים רבות להיות גם אתגר של ממש. לכולנו חשוב להתגורר בבית שנעים ונכון לנו, כזה העונה על כל הצרכים. יש דרכים שונות להשיג את זה וגם אלמנטים רבים שאפשר לשלב בו על מנת שיהיה אותו מקום שבו אנו חושקים. אחת מהן היא באמצעות תהליך מקצועי של עיצוב פנים.

 

עיצוב פנים יוקרתי נותן דגש לאיכות, כמו גם לנראות וגם לפונקציונאליות והוא מתבסס על רעיונות עיצוביים שונים שיחד ייצרו את החללים שבהם מעוניינים. הרי, בסופו של דבר, הבית הוא המקום שבו הלב שלנו נמצא. וכדי שהוא אכן יהיה כזה, חשוב שנשקיע לא רק בתכנון המבנה שלו, אלא גם בחלקו הפנימי.

מהם מאפייניו של עיצוב פנים יוקרתי?

יש דרכים רבות מאד לגשת למשימת עיצוב הפנים וגם מגוון רחב של עיצובים. עיצוב פנים יוקרתי יבוא לידי ביטוי בדרך כלל בכמה דרכים. ראשית, האיכות. זהו אולי המאפיין הבולט מאד של סגנון עיצוב זה והוא בא לידי ביטוי בבחירת חומרי גלם איכותיים מאד וגם במתן דגש ותשומת לב רבה מאד לכל פרט ופרט, מהקטן ועד לגדול.

 

עיצוב פנים יוקרתי לוקח בחשבון שגם לפרטים הקטנים יש חשיבות רבה ופעמים רבות, דווקא אלה, הם שיקפיצו את המראה. מעבר לכך, שימוש בטכנולוגיות חדשניות ומתקדמות גם הוא מאפיין בולט של סגנון כזה, מה שיבוא לידי ביטוי לרוב בבחירת מערכות חדשניות ליצירת בית חכם, למשל, או מכשירים חשמליים שונים שיופיעו בחלל.

בניגוד למה שחושבים רבים, עיצוב פנים יוקרתי, מסוגנן ואיכותי ככל שיהיה, לא מוכרח להיות גם יקר כל כך. הרעיון מתחיל ונגמר בביצוע המשימה כהלכה, וזה אומר סיוע של מעצבי פנים מקצועיים ומנוסים, שיבצעו זאת בשטח. ניתן ליצור עיצוב פנים יוקרתי על ידי אלמנטים מסוגננים מאד, ואפשר לעשות זאת גם בבחירת קווים עיצוביים נקיים ואפילו במיעוט של אביזרים ואלמנטים עיצוביים.

 

חללים בהירים ונקיים לרוב יתנו תחושה של יוקרה, ועיצובם לא תמיד יעלה כל כך הרבה כסף למרות המראה המסוגנן והאווירה שנוצרת בחלל. מעצבי פנים מנוסים ומקצועיים יוכלו, בעזרת הכלים שברשותם, להפוך חללים ליוקרתיים בהרבה, תוך שילוב פתרונות נכונות וסגנונות עיצוביים מתאימים. למשל, רהיטים מיוחדים, צבעים, גופי תאורה, חלוקה נכונה של חללים ועוד.

במה שונה עיצוב פנים יוקרתי מעיצוב פנים אחר?

כאשר ניגשים למשימת עיצוב הפנים בוחנים כמה פרמטרים חשובים, כמו מי הוא קהל היעד (מי מתגורר באותו בית) וגם השטח. עיצוב פנים יוקרתי שונה לרוב מעיצוב פנים בסגנון אחר בכמה היבטים. סגנון העיצוב היוקרתי יהיה לרוב בעל צבעים חד גוניים, כמו לבן ושחור, ופחות צבעוני. ישתלבו בו, כאמור, פתרונות טכנולוגיים חדשניים שנועדו לשדרג את החיים וגם הגוונים וכל הטקסטורות ייצרו הרמוניה מוחלטת בחלל.

 

יהיה ניצול מדויק מאד של השטח, שלעיתים עשוי להיות גדול בהרבה מכל חלל אחר והאיכות היא זו שתהיה הקו המנחה. יחד עם זאת, עיצוב שכזה ייתן מקום גם לעניין הפונקציונאליות ולא רק לעניין המראה והוא ייקח בחשבון את צרכי הדיירים, דרישותיהם והחיבור שלהם לסגנון עיצובי כזה, או אחר. היכולת ליצור מראה שלם והרמוני הוא זה שמייחד עיצוב יוקרתי, וזאת כמובן תוך התייחסות לכל הפרטים, לרבות הבסיסיים ביותר.

למי מיועדים שירותי עיצוב פנים יוקרתי?

שירותי עיצוב פנים יוקרתי מתאימים לכל מי שבונה בית חדש או בוחר לשפץ בית קיים. שילוב בין סטייל לפונקציונאליות הוא פעמים רבות הסיבה מדוע רבים בוחרים דווקא בסגנון עיצובי זה, מתוך רצון להפוך את אותו חלל שבו הם מתגוררים לכזה. דיוק ואיכות הם סיבות נוספות לפנייה לשירותי עיצוב פנים יוקרתי והרצון ליצור מהבית נכס בעל ערך גבוה יותר.

כיצד אפשר לשדרג את הבית באמצעות עיצוב פנים יוקרתי?

לא פשוט לנצל כהלכה את חללי הבית, בין אם מדובר בבית גדול ובין אם בקטן. שירותי עיצוב פנים מסייעים בניצולם המקסימאלי של אותם חללים ובבחירתם של כל האלמנטים העיצוביים שיחד ייצרו את המרחב המושלם הנכון לנו. שדרוג של בית באמצעות עיצוב פנים יוקרתי עוזר לנצל מדויק את השטח ולהפוך אותו לכזה המשרת את צרכיהם של הדיירים בצורה הנכונה והטובה ביותר.

 

זה יכול להיות עיצוב של דירת בוטיק קטנה או עיצוב של פנטהאוז או וילת יוקרה, הסוד הוא בסופו של דבר, להתבסס על עקרונות העיצוב הנכונים ולהגיע לתוצאה מדויקת, שמתאימה לשוהים במרחב. דרך נוספת לשדרג את הבית ולהפוך אותו ליוקרתי יותר היא על ידי מינימליזם. סגנון מינימליסטי מאפיין מאד את הסגנון היוקרתי וזה כולל ריהוט מינימלי, בחירה של פריטים יוקרתיים אך מעטים, שילוב של קווים עיצוביים נקיים וישרים וגם צבעים בסיסיים מאד, כמו לבן ושחור. אפשר כמובן גם להתייחס אל מיקומו של אותו בית ולתת לו ביטוי בחללים הפנימיים.

 

למשל, בבית הצופה אל הים תהיה לרוב תאורה טבעית נפלאה שכדאי לנצל, ולכן מספר גופי התאורה יהיה קטן יחסית. יכנסו לכאן גם אלמנטים שמזכירים את הים, כחול אולי וגם לבן והגוונים השולטים יהיו בהירים. בפנטהאוז בעיר הגדולה, עם נופי העיר המרשימים, יהיה שילוב של חלונות גדולים יותר והאיכות תבוא לידי ביטוי בכל אחת מפינות הבית. ישולבו בו מכשירים טכנולוגיים שונים ופתרונות שיעזרו לבית לשרת כהלכה את דייריו.

מה חשוב לבדוק כשמחפשים מעצבי פנים?

כדי ליהנות מהעיצוב שבו חושקים ומפתרונות רלוונטיים, שישתלבו כהלכה בחלל, ישנה חשיבות בפנייה למעצבי פנים, הנכונים לעבודה. כאשר אנו מחפשים מעצבי פנים ליצירת עיצוב שהוא יוקרתי ומשוקע חשוב שנבדוק את הפרמטרים הבאים:

1. ניסיון ומקצועיות – עבודת עיצוב הפנים, ועל אחת כמה וכמה כאשר זהו עיצוב פנים יוקרתי, היא אתגר של ממש. ניסיון ומקצועיות יעזרו לבעל או לבעלת המקצוע לבצע את העבודה כהלכה ולהגיע לתוצאות הרצויות. תודות לניסיונם, יידעו כיצד להתמודד כהלכה עם האתגרים השונים, שוודאי יצוצו תוך כדי העבודה וכיצד להתנהל נכון מול נותני שירות נוספים, שייתכן ויצטרכו את עזרתם.

2. קווים עיצוביים מאפיינים – לכל מעצב או מעצבת יש סגנון אישי. יחד עם זאת, הסוג הוא להבין את הסגנון האישי של הלקוח ולהביא לידי ביטוי גם טרנדים שונים, מענה לצרכים וכמובן גם את ה"אני מאמין" של המעצב או המעצבת. ה"ערבוב" הזה, השילוב בין כל אלה, הוא זה שייצור את אותו עיצוב נכון, שיתאים לרצונות ולצרכים השונים. כדי להבין זאת מומלץ מאד לבחון את עבודותיו הקודמות של המעצב או עבודותיה של המעצבת, ולו כדי להתרשם מהסגנון האישי שלהם ומהסטייל שאותו הם מביאים לידי ביטוי בעבודת העיצוב עצמה.

3. חוות דעת של לקוחות – למתלבטים מומלץ מאד לפנות ללקוחות שנעזרו בעבר בשירותי עיצוב אלה ולבדוק איתם האם היו מרוצים מהשירות ומהתוצאות. זה הזמן לשאול שאלות, להתעניין ואולי גם לראות את התוצאות עצמן בשטח.

זקוקים לשירותי עיצוב פנים יוקרתי? רעות וינטר, מעצבת פנים עם התמחות בעיצוב פנים ללקוחות פרטיים, היא הכתובת הנכונה לפנות אליה. לרעות תואר ראשון בעיצוב פנים ותואר שני בניהול אורבני, וזאת לצד ניסיון עשיר ורמת מקצועיות גבוהה, אותם היא מביאה לכל תהליך העבודה. לפרטים אודות שירותיה, צרו קשר בטלפון 052-8352572

bottom of page